Ostatni senioralny wyjazd za nami

Powiększ obraz

Kotlina Kłodzka to największa sudecka kotlina, a przy tym wspaniały i bardzo popularny region turystyczny, oferujący wiele różnorodnych atrakcji. To tam właśnie 26 września br. spędzili czas nasi seniorzy – uczestnicy projektu „Wiek to nie bariera – międzypokoleniowe spotkania z aktywnością” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

O ekstremalne przeżycia w Międzygórzu zadbał nasz sudecki przewodnik. Tu mieliśmy okazję zobaczyć wodospad, który jest jedną z bardziej znanych atrakcji Ziemi Kłodzkiej oraz zaporę wodną – niemalże brodząc w rzeczce Wilczki. Zawędrowaliśmy także do Wambierzyc zwanych często  „Śląską Jerozolimą” i zwiedziliśmy Bazylikę pod wezwaniem Nawiedzenia NMP. Jest to obecnie monumentalna budowla, wznosząca się nad niewielkim rynkiem, do której prowadzą równie monumentalne schody. Kościół ma ciekawą barokową architekturę oraz bogaty i cenny wystrój z XVIII wieku.

Duszniki Zdrój przywitały nas pięknym słońcem. Klimat Dusznik-Zdrój posiada specyficzne właściwości, które szczególnie daje się odczuć na terenie uzdrowiska, gdzie mieliśmy możliwość „skosztować” leczniczych wód.

W drugim dniu wycieczki zwiedzaliśmy Wrocław, gdzie oprócz pięknej architektury i słynnych wrocławskich krasnali podziwiać można pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Dużą frajda dla uczestników było wrocławskie zoo i zlokalizowane na jego terenie afrykarium. Do domu mimo późnej pory wracaliśmy w doskonałych humorach, naładowani pozytywną energią. Może to własnie zbawienny wpływ leczniczych wód tak na nas podziałał …