V Majowa Sztafeta Flagi

Powiększ obraz

2 maja br. odbyła się V Sztafeta Flagi  – Międzygminny Rajd Rowerowy.

Głównym celem imprezy było uczczenie Święta Flagi Państwowej, jak też propagowanie wypoczynku na świeżym powietrzu, popularyzacja roweru jako taniego i ekologicznego środka lokomocji oraz jazdy na rowerze – jako zdrowej i pożytecznej formy spędzania wolnego czasu. Impreza przyczyniła się również do integracji środowiska pasjonatów rekreacji oraz turystyki rowerowej w gminach: Chodecz, Chodów, Dąbrowice, Kłodawa i Krośniewice.

Choć aura tego dnia nie rozpieszczała, na metę rajdu zlokalizowaną na przy hali sportowej Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach dotarło ponad 150 uczestników. Po uroczystym powitaniu przez Panią Juliannę Barbarę Herman – Burmistrz Krośniewic, mieliśmy niebywałą przyjemność obejrzeć musztrę paradną w wykonaniu Solnych Cyklistów. Po niej uczestnicy rajdu rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach.

Gościem specjalnym V Majowej Sztafety Flagi był Jan Kudra – polski kolarz szosowy, wielokrotny mistrz Polski, reprezentant Polski, olimpijczyk z Tokio (1964), dwukrotny zwycięzca Tour de Pologne.