Uroczyste wręczenie Certyfikatów Produktu Lokalnego „Solnej Doliny”

W dniu 9 lutego 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłodawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały statuetki oraz Certyfikaty Produktu Lokalnego „Solnej Doliny”. Certyfikaty otrzymali:

  1. Bistro Solniczka – w kategorii: usługa gastronomiczna.
  2. Gospodarstwo Zborowscy – miód wiosenny – w kategorii: produkty żywnościowe.
  3. Luiza Maciejewska – w kategorii: rękodzieło.
  4. Marcin Pochylski Pasieka „W sadzie” – miód rzepakowy – w kategorii: produkty żywnościowe.
  5. Marcin Pochylski Pasieka „W sadzie” – miód lipowy – w kategorii: produkty żywnościowe.
  6. Marcin Pochylski Pasieka „W sadzie” – miód wielokwiatowy – w kategorii: produkty żywnościowe.
  7. Edyta Stanecka – w kategorii rękodzieło.
  8. Renata Męczekalska – w kategorii rękodzieło.
  9. Wojciech Estkowski – chleb korzecki – w kategorii: produkty żywnościowe.
  10. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-handlowo-Usługowe Estkowski Wojciech – Winnica Maria – wino winogronowe (białe wytrawne, czerwone wytrawne i różowe wytrawne) – w kategorii: produkty żywnościowe.
  11. Wojciech Estkowski – olej korzecki rzepakowy – w kategorii: produkty żywnościowe.
  12. Wojciech Estkowski – sery podpuszczkowe: z czarnuszką, z ziołami i cebulą, 6-miesięczny nacierany winem, typu feta z cebulą i ziołami – w kategorii: produkty żywnościowe.
  13. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Przedczu – konkurs „Kujawskie Sypanie Wzorów Piaskiem” – w kategorii: działania kultywujące lokalne tradycje i historię obszaru (doznania).
  14. Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie – Przegląd Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego i Kulturowego „Kulinaria Wiejskie – Autentyzm i Inspiracje” – w kategorii: działania kultywujące lokalne tradycje i historię obszaru (doznania).
  15. Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie – Przegląd Rękodzieła Ludowego „Złoty Chochoł” – w kategorii: działania kultywujące lokalne tradycje i historię obszaru (doznania).

Celem głównym certyfikacji jest promowanie oraz wsparcie sprzedaży wyrobów i usług wytwórców oraz usługodawców działających na obszarze naszych gmin członkowskich, nawiązujących do tradycji, historii i specyfiki regionu, pośród jego mieszkańców oraz potencjalnych turystów i nabywców. Wspieranie rozwoju produktów i usług lokalnych przyczyni się do zwiększenia ich udziału w rynku, a tym samym do zmniejszenia zjawiska napływu tanich i niskiej jakości produktów z zewnątrz.

Wszystkim certyfikowanym podmiotom serdecznie gratulujemy i wierzymy, że otrzymanie Certyfikatów przyczyni się do rozwoju Państwa działań.